Aplikatsiooni, modelleerimise (ettevalmistusrühm) õppetunni konspekt teemal: OOD teemal: Loomad loomaaias (E.I. Charušini lugude järgi) (piirkondliku komponendiga) kooli ettevalmistusrühmas. Integreeritud õppetund teemal "loomaaed"

Tunni eesmärk:

Sõnavara aktiveerimine ja täiendamine tunni teemal;

Ideede kujundamine metsikute ja eksootiliste loomade kohta,

Konstruktiivsete võimete arendamine,

Käte peenmotoorika arendamine,

Tähelepanu, mõtlemise, mälu, orientatsiooni-ruumiliste suhete arendamine,

Kuulmis- ja visuaalsete analüsaatorite väljatöötamine,

Loometegevuse arendamine.

Tundide edenemine lasteaia nooremas rühmas

1. Tervitus.

2. Dünaamiline paus "Sõitsime autoga"

Lapsed, täna külastame loomaaeda. Loomaaias elab palju erinevaid loomi: neid, kes elavad meie metsades - karud, hundid, rebased ja kaugelt toodud - lõvid, elevandid, krokodillid, kaelkirjakud. Läheme autoga. Valmis?

Dünaamiline paus

Sõitsime autoga (pöörasime kätega, mis hoiavad rooli.)

Jõudsime loomaaeda. Piiks piiks!

Sõitsime hobusega (lapsed teevad kergeid kükke, käed väljasirutatud, “ohjad käes”)

Külastasime kõiki loomi. Hop-hop-hop!

Sõitsime auruveduril (käed küünarnukist kõverdatud, vasaku ja parema käe vahelduvad liigutused ette ja taha).

Ja tulime tagasi.

3. Visuaalse taju arendamine "Kes peidab?"

Materjal: Popelreuteri figuurid

Millised loomad elavad loomaaias?

4. Kõne arendamine ja heli jäljendamine. Tervitused.

Materjal: korv loomade mänguasjadega.

— Sõbrad, ütleme loomaaia elanikele nende keeles tere. (Õpetaja kogub lapsed korvi ümber ja pakub välja suvalise mänguasja: koer, lõvikutsikas, siil, kassipoeg... ja tervitab kõiki oma mänguasja häälega, aidates igal lapsel valida õigeid sõnu. , intonatsioon ja väljendusrikkus valitud tegelase kirjeldamiseks.)

5. Massaažipaus “Siil”

Materjal: massaažipallid.

(Masseerimiseks rullige spetsiaalset kummist "siili" või koputage õrnalt küüntega)

Siin on torkiv siil

Mitu nõela tal on?

Ta jookseb jalgadega

Ja nõelad kahisevad.

Jookseb siia-sinna

Ma olen alati kõdi!

6. Mõtlemise arendamine.

Materjal: kaardid loomade kujutistega, roheliste ja kollaste majadega

Loomaaeda kogunes loomi igalt poolt. Jänkud, rebased, karud on pärit meie metsadest, lõvid ja kaelkirjakud on pärit Aafrikast ning ahvid Brasiilia džunglist. Mängime.

Mäng "Loomaaia elanikud".

(Lapsed saavad kaardid loomade piltidega - loomaaia asukad. Kõik lähevad matile. Õpetaja paneb kahe maja pildi (roheline ja kollane).

Teatatakse, et nüüd on kõik lapsed loomaaia elanikud. Muusika mängimise ajal peaksid lapsed vaibal tantsima ja kui muusika peatub, peaksid nad jooksma “oma” majja. Mängu saab korrata pilte vahetades.)

7. Tähelepanu arendamine “Kelle saba”

Materjal: tööleht.

Lapsed, kunstnik tuli loomaaeda loomi joonistama. Ta kujutas loomi väga hästi, aga häda on selles, et ta joonistas sabad eraldi. Aidake mul aru saada, kus kelle saba on.

8. Kõne arendamine "Ütle lahkelt"

Meie loomad armastavad väga, kui neid hellitavalt kutsutakse; karu - karupoeg, elevant - väike elevant jne.

9. Keskkonnaga tutvumine. Lõvi.

Meie jalutuskäik läbi loomaaia jätkub, peatume selle looma juures. Siin on tema vari. Kas saite teada, kes see on? See on lõvi. Kas tundsite ta ära paksu laka järgi? Kuid selline lakk esineb ainult lõvidel - isadel - emadel pole lakke.

Lõvi nimetatakse "loomade kuningaks".

Leod armastavad pikki uinakuid teha ja laiselda. Nad ründavad ainult siis, kui on näljased või keegi üritab neid solvata.

Lõvid on kiskjad. Mida see tähendab? Mida nad söövad......liha?

Lõvid ei jahi üksi. Nad elavad suurtes peredes.

Täiskasvanud lõvidele meeldib mängida beebidega – lõvikutsikatega. Samuti õpetavad nad neile kõike, mis on lõvide eluks oluline.

10. Matemaatika. Mitu lõvikutsikat?

Materjal: tööleht.

Lõvikutsikad olid nii elevil, et emalõvi ei osanud neid isegi õigesti kokku lugeda. Aitame teda. (Sobitage pilt ja number õigesti)

11. Mootorimäng “Madu roomab”

Loomaaias elab ka suur pikk madu. See liigub sujuvalt, aeglaselt, muutes kogu aeg suunda.

(Lapsed võtavad nöörist kätega ja liiguvad muusika saatel täiskasvanud “ussile” järele).

12. Peenmotoorika arendamine. Päike.

Materjal: värvilisest papist välja lõigatud ring, pesulõksud.

Et loomad end loomaaias soojalt ja rõõmsalt tunneksid, loome neile ereda päikesepaiste.

(Lapsed kinnitavad pesulõksud – kiired ringis).

13. Geomeetrilised kujundid. Dieneshi plokid.

Materjal: tööleht.

Meie loomad armastavad ka küpsiseid ja igasuguseid neid. Mis kuju ja värvi küpsised meeldivad lõvidele, elevantidele ja jõehobudele? Otsime nende lemmikuid.

14. Sõrmevõimlemine “Krokodill”

Kord Niiluse jõe ääres

Suur krokodill ujus.

Lähedal kerkis veel üks,

Ma hüüdsin talle: "Oota!"

(Mõlema käe lapsed ühendavad nimetis- ja keskmise sõrme, väikese ja sõrmusesõrme paarikaupa. Nad saavad kaks kujuteldavat krokodilli, kes ujuvad, avavad ja sulgevad suu)

15. Muusikaline välimäng “Kaelkirjaku juures”.

16. Joonistamine. Tiigri triibud.

Materjalid: tööleht, värvid, pintsel.

Lapsed, vaadake, mis loom see on? See on tiiger, kuid talle meeldib väga vihma käes kõndida, nii et kõik triibud on minema pestud. Tiiger on sellest väga ärritunud. Ta on kogu aeg kurb ja vihane. Aitame teda ja joonistame triipe. Võtke pintslid pihku ja tõmmake mööda tiigrit ülalt alla jooned, nii et sellel oleks triibud.

17. Hüvastijätt.

Õpetaja korraldab hüvastijätu vaibal. Õpetaja ja lapsed seisavad ringis ja kooris, salmi hääldades, plaksutavad käed rütmis.

Kuigi meil on kahju hüvasti jätta,

On aeg koju tagasi pöörduda.

Tuleme siia veel

Ja õppida ja mängida.

Tunni märkmed

Haridusala:"Tunnetus"

Peatükk:Ümbritseva maailmaga tutvumine, ökoloogia.

Teema: Loomaaias.

Sihtmärk: Kinnitada laste teadmisi metsloomadest.

Tarkvara ülesanded:

- Laste arusaamise laiendamine loomaaiast ja metsloomadest

kauged riigid.

- Arendada oskust moodustada loomapoegadele sõnu-nimesid. Arendame mälu ja mõtlemist.

- Kasvatame armastust loomaaia loomade vastu.

Tunni käik:

1. etapp. Motivatsioon ja stiimul.

Mängu hetk.

Õpetaja kutsub lapsi loomaaeda vaatama, mis loomad seal elavad.

Mänguharjutus: "Nägime loomaaias"

Lapsed seisavad ühes reas ja sirutavad peopesad välja.

Seisa teele ja sirutage jalad. “Löön käsi ja küsin: Nägime loomaaias palju loomi. Sa peaksid vastuseks mu peopesa plaksutama ja vastama, keda sa loomaaias nägid.

2. etapp. Organisatsioon ja otsing.

Teaduskeskus

Lapsed istuvad poolringis molberti juures.

    Nüüd lahendame mõistatusi loomade kohta. Selleks tuleb valida riim paarikaupa.

KOOS kalasupp toidud IN nina koht on pagasiruumi,

(Kaameli jaoks) pole paremat asja. Jalgade asemel on sambad.

Ja nad seisavad nagu mäed

KOHTA n kõrgem kui suur riidekapp, hall (elevandid)

Ja kõik kutsuvad teda (kaelkirjak)

Yo Zhik on kümme korda kasvanud,

TO kas sellel on sarv? Sain aru (porcupine)

Kas sa arvasid ära - (ninasarvik)

U kohutavalt ilus TO kas sa passid seal pikali?

Suurejooneline, kollase mantliga. Vihane, roheline (krokodill)

Teate, pole asjata, et ta on metsaliste kuningas.

Kuumas Aafrikas. (lõvi) G priske, vuntsidega

Triibuline karusnahk

A Koored ja banaanid Vähemalt näeb ta välja nagu kass

Nad armastavad teda väga (ahvid), kuid te ei saa tema lähedale minna!

2. Mängu harjutus. "Saame teada ja näitame teile"

Poisid, nüüd ma näitan pildil olevat looma ja teie kujutate seda. - Kes see on? - Jõehobu.

Jõehobu lahtise suuga -

Jõehobu küsib kuklit

Tee nüüd suu lahti nagu jõehobu.

Jõehobud on söönud

Silitasime kõhtu.

Kes see on? - Elevant

Vaata, see on elevant

Tal kasvas nina.

Mis on elevandi nina nimi? Proovime kujutada sama pikka tüve. Selleks venita huuled toruga välja. Ei, tupp ei näe välja nagu elevandi oma.

Kes see on? - Kaelkirjak.

Ta kõnnib pea püsti, sest ta on kaelkirjak.

Sirutame oma kaela nagu kaelkirjak teeb. Tõstke pea üles, püüdes oma kaela sirutada. Ei, sul ei saa olla pikka kaela nagu kaelkirjakul.

Kes see on?

Need hobused kannavad veste.

Sebrad kihutavad

Klõks-klõkk-klõkk kõõluvad.

Klõpsame nagu sebra. Sebrad mängisid, jooksid ringi ja olid näljased. Hakati rohtu kitkuma, rohtu närima. Nüüd teeme harjutust nagu sebra närib.

Kes see on? - Ahv.

Õige. Sellel ahvil on lõunaks banaanid.

Nüüd kujutame, kuidas ahv banaani peidab. Pistame põsed ükshaaval välja, siis teisele. Nüüd ma arvan, kummal põsel banaan on.

Mängude keskus

3. Mänguharjutus “Noorloomade mänguväljak”

Lapsed kasutavad ehituskomplekte mänguväljakute rajamiseks ja sinna loomabeebide paigutamiseks.

Lastel on lasteaed, loomadele on valmimas spetsiaalne mänguväljak noorloomadele. Siin ta on. Kas teate, millised lapsed on sellesse puuri sisse seadnud?

See on hundipoeg, see on karupoeg, see on rebasepoeg.

Kuidas nimetatakse kaameli (vasikas), elevandi (vasikas), kaelkirjaku (kaelkirjak), sebra (sebra), lõvi (lõvi) ja tiigri (tiiger) lapsi.

4. Füüsiline minut. "Loomade harjutus"

Iga päev teevad loomad harjutusi. Lähme heinamaale ja teeme ringi. Seisame ringis ja loeme luuletust, millega kaasneb liigutus.

Olge valmis poisid

Laadimine algab

Jänku hüppab: skok, skok (hüppab paigal)

Läbi põõsa ja kännu

Orav hüppab okstel

Siin ja seal, siin ja seal. (tõukab külgsuunas vasakule ja paremale)

Sirutasime armsalt (istusime maha, tõusime püsti ja sirutasime)

Karu hakkas kahlama

Leidsin magusat mett.

Mööda läbilöödud teed

Kellegi jalad jooksid

Nii et hunt jookseb. (jookseb paigal)

Väike rebane kiirustab talle järele

Punane pea

Kaval pettus! (väike graatsiline jooks paigal)

Keskus "Loogilis-matemaatiline".

5. Mänguharjutus “Võrdle”.

Annan igale lapsele ühe kaardi “loomaaialoomade” piltide seeriast ja esitan igaühe kohta küsimusi.

Elevandi hiir. Milline neist loomadest on suur ja milline väike?

Kaelkirjak ja ninasarvik. Kes on pikk ja kes lühike?

Leopard ja sebra. Kes on triibuline ja kes täpiline?

Jääkaru ja lõvi. Kes elab külmades ja kes kuumades?

Porcupine ja orav. Kes on kohev ja kes kipitav?

Krokodill ja varblane. Kes on ohtlik ja kes kahjutu?

Kilpkonn jänes. Kes on pehme ja kes kõva?

Eesel ja varss. Kellel on pikad kõrvad ja kellel lühikesed?

Keskus "Izo".

6. Mänguharjutus "Joonista triibud".

Poisid, tiigripoeg ja sebra kaotasid oma triibud. Nad hakkasid endast erinema ja olid väga ärritunud.

Võtame pliiatsid ja joonistame triibud.

Igale lapsele antakse kaart, millel on looma kontuurid.

3. etapp. Refleksiivne-korrigeeriv.

Poisid, meie reis loomaaeda on läbi. Kes sulle meeldis? Miks?

Plastiliini loomaaed, Modelleerimistunnid, plastiliinist, lastele, 3-5 a.

Plastiliinist modelleerimine tutvustab lastele ilumaailma, arendab loomingulisi võimeid, kujundab esteetilist maitset ja võimaldab tunda ümbritseva maailma harmooniat. Iga plastiliinist voolimistund on värviline album, mis kujutab endast konkreetse teema tundide tsüklit koos mänguliste üksikasjalike illustreeritud ülesannetega lastele ning metoodiliste soovitustega õpetajatele ja lapsevanematele.

Iga raamat sisaldab ühte õppetundi. Tunnid on korraldatud vastavalt raskusastmele. Esitletud metoodika laste skulptuuri õpetamiseks soodustab kujutlusvõime, iseseisvuse, visaduse, töö lõpetamise, täpsuse ja töökuse arengut.

Õppetund 1. Suure vaala valmistamine

Suur vaal neelab vee alla ja laseb selle purskkaevus välja ning juhatab meid koos sellega teise riigi kallastele. I. Ischuk


Töötamiseks vajate:

Plastiliin, pealt lõigatud plasttoru, virnad, kalts, papist alus, voolimislaud.

Edusammud:

Eraldage virna abil plastiliinist keskmise suurusega tükk.

Veeretage palli ringjate liigutustega ja tõmmake seda veidi ühelt poolt.

Peenemal küljel pigistage ja eraldage vaala saba kaheks osaks.

Paksest küljest lõigake ovaal virnaga, nii et saate laia vaalasuu.

Torka ülaosast lõigatud plastiliinitoru vaala taha.

Kasutage vaalale silmade tegemiseks plastiliinipalle.

Õppetund 2. Kipitava siili valmistamine

Meie tooli all elab siil. Kipitav vaikne siil. See näeb välja väga sarnane harjaga, kui jalgu pole näha. S. Marshak
Tööks läheb vaja: plastiliini, lühikesi tikke või kõrsi, virnasid, kaltsu, papist alust, voolimislauda.

Edusammud:

Eraldage virna abil plastiliinist keskmise suurusega tükk.

Veeretage palli kätega ringjate liigutustega ja andke sellele ovaalne kuju, kergelt tasandage seda peopesade vahel. Siruta terav koon välja, tõsta veidi üles ja vormi – näpi kõrvad.

Rullige kokku neli veergu - jalad ja kinnitage need põhja.

Sisestage nõelte asemel lühikesed tikud või õhukesed õled. Moodusta (valikuline) ja kinnita siili tagaküljele seened, õunad ja puulehed.



Õppetund 3. Kilpkonna valmistamine

Karpe kannab kilpkonn. Peidab hirmust pead. S. Marshak

Tööks läheb vaja: plastiliini, pistaatsiapähklikoori, virnasid, kaltsu, papist alust, voolimislauda.

Edusammud:

Eraldage plastiliinist virna abil kaks tükki: keskmine ja väike.

Rullige suur tükk ringjate liigutustega palliks ja tasandage selle alumine osa veidi.

Rullige väikesest tükist ümmargune pea, pikendage seda ühelt poolt veidi - saate kaela - ja kinnitage see keha küljele.

Rullige neli väikest sammast (jalad) ja üks väike sammas (saba) ja kinnitage keha külge. Vooderda kilpkonna karp pistaatsiakoortega.

Kaunista kilpkonna nägu: kujunda plastiliinist silmad ja suu.



Õppetund 4. Sihvaka kaelkirjaku kujundamine

Siin on kaelkirjak - see on rohusööja, sale, elegantsete laikudega, pika kaelaga, sööb võrade lehti R. Romazanov

Tööks läheb vaja: plastiliini, 3 kõrt (1 kõrs 5 cm pikkune ja 2 kõrt 1 cm pikk), virnad, kalts, papist alus, voolimislaud.

Edusammud:

Eraldage plastiliinist virna abil suur tükk.

Rullige see palliks, rullige välja pikk sammas, mille üks ots peaks olema teisest veidi paksem. Lõigake virn mõlemalt poolt ja painutage seda kaarekujuliselt.

Kaelkirjaku stabiilseks muutmiseks sirutage jalad veidi laiali.

Kaela asemel torgake pikk õled. "Pange" kujuline pea oma kaela.

Kaunista pea – kinnita silmad, peal plastiliinipallidega sarved-õled, vormitud kõrvad; lõika suu läbi.

Eraldi vormige õhuke saba.

Kaunista kaelkirjak ümmarguste musta plastiliini pallidega.



Tund 5. Kauni paabulinnu valmistamine

Kui ilus paabulind on! Tal on üks pahe: kogu paabulinnu ilu algab sabast. B. Zakhoder

Tööks läheb vaja: mitmevärvilise guaššvärviga kaetud plastiliini, vahtra või tuha tiibu, 3 lühikest õhukest õlge või tikku, virnad, kalts, papist alus, voolimislaud.

Edusammud:

Eraldage plastiliinist kaks tükki - keskmine ja väike.

Rullige suur tükk palliks ja andke sellele ovaalne kuju, mille üks ots tuleks kitsendada.

Rullige väikesest tükist ümmargune pea, venitage seda kaela moodustamiseks veidi välja ja ühendage see ovaali paksu küljega.

Kinnitage plastiliinist pallid - käpad - altpoolt ovaali külge.

Tehke mitmevärvilise guaššvärviga kaetud tuha- või vahtratiibadest paabulinnu saba.

Paabulinnu pea peale asetage kolmest lühikesest õhukesest kõrrest koosnev tutt, mille peal on väikesed plastiliinipallid.

Kujundage eraldi nokk, silmad ja tiivad.



6. tund. Noore jaanalinnu skulptuur

Olen noor jaanalind, üleolev ja uhke. Kui ma olen vihane, löön jalaga, kõle ja kõvasti. Kui ma kardan, jooksen, kukutades. Aga ma ei oska lennata ja ma ei oska laulda. S. Marshak

Tööks läheb vaja: plastiliin, tuha tiivad, 3 kõrt (pikkus 5 cm), virnad, kalts, papist alus, voolimislaud.

Edusammud:

Eraldage plastiliinist kaks tükki - keskmine ja väike.

Rullige plastiliinitükid pallideks - torso ja pea.

Ühendage torso ja pea õlgede abil. Kinnitage kaks õled keha põhja - jalad.

Asetage plastiliinipallid jalgade otstele.

Torka jaanalinnu kehasse palju tuhka lõvikala – saad suled. Kaunista jaanalinnu pea: näpi nokk, kinnita silmad – plastiliinipallid.



Õppetund 7. Madu valmistamine

Siin on perekond: Madu, Madu ja Madu! E. Kotlyar Tööks läheb vaja: plastiliini, nööpe, helmeid, helmeid, ringideks lõigatud mitmevärvilisi vahakriite, virnasid, kaltsu, papist alust, voolimislauda.

Edusammud:

Eraldage virna abil kolm erinevat värvi plastiliinitükki: suur, keskmine ja väike.

Suurest tükist saad isamao, keskmisest - emamao, väikesest - maopoega.

Rullige iga plastiliinitükk peopesade vahel ringjate liigutustega palliks.

Rullige sambad tahvlil sirgete käeliigutustega edasi-tagasi, teritades veidi iga veeru ühte otsa.

Kaunista madude nägusid: tee plastiliinipallidest silmad ja suu.

Kaunista madusid erineval viisil: kaunite nööpide või helmestega, vahakriitide tükkide, helmeste või plastiliinipallidega.

Valgevene Vabariigi riigieelarveline asutus Edela-rajoonidevaheline keskus "Perekond"

laste ja noorukite varjupaiga osakond

Alšejevski rajoonis.

Tunni märkmed

"Plastiliini loomaaed"

Valmistatud ja teostatud

õpetaja Khismatullina G.M.

küla Raevski

Teema: Plastiliini loomaaed.

Eesmärgid: algkooliealiste laste loominguliste võimete arendamine plastiliinist kollektiivse töö loomise kaudu.

Programmi sisu:

Harjutage skulptuuris loomakujutiste loomise meetodeid (konstruktiivsed, skulpturaalsed, kombineeritud).

Jätkake loomadele iseloomulike tunnuste edasiandmise õpetamist.

Looma kujutise loomisel arendage voolimisprotsessis peenmotoorikat.

Äratada positiivseid emotsioone ühistegevusest ja selle tulemustest, arendada oskust analüüsida oma tööd selle elluviimise protsessis; kujundada hoolikat suhtumist käsitöösse; oma töökohale.

Materjalid: plastiliin, virn, voolimislaud (igale lapsele salvrätikud).

Tunni käik:

    Sissejuhatav osa.

Olen rõõmsameelne, tugev, julge

Mul on kogu aeg kiire.

Ma ei virise, ma ei karda

Ma ei tülitse oma sõpradega!

Ma võin mängida, hüpata,

Ma võin lennata Kuule.

Ma ei ole nutt, ma olen julge mees!

Ja üldiselt olen ma suurepärane!

Poisid. Mängime mängu "Anna mulle sõna".

Kas sa kuuled võimsat trampimist?

Kas näete võimsat tüve?

See pole maagiline unenägu!

See on aafriklane (elevant).

Kõige kõrgemad loomad -

Aafrika pikk kael -

Kõnnib uhkelt, nagu krahv, kutsus... (kaelkirjak).

Äkitselt kostis ähvardav mürin, mis peletas eemale kõik ümberkaudsed linnud.

Metsaliste kuningas, ühesõnaga... (lõvi), kõnnib puuris ringi, jõhkralt.

Kohmakas, lampjalgsus, imeb ta käppa koopasse.

Kes see on? Vasta kiiresti! No muidugi...(karu).

See on väga kummaline aed, loomad istuvad seal puurides,

Nad kutsuvad seda pargiks, inimesed lõõgastuvad pargis.

Seal on varjualused, aedikud, loomad uitavad aia taga.

Kuidas me seda parki nimetame? Ja lähme loomi vaatama?

    Teema sõnum.

Milliseid teisi loomaaias elavaid loomi teate?

Poisid, oleme loomaaia territooriumi ette valmistanud ja meil pole piisavalt loomi, kes seal elama hakkavad. Millest saab teie arvates loomi teha?

Mõelge, millist looma soovite skulptuurida? Mul on kandikul loomakujukesed, võta loom, keda tahaksid teha.

3. Uue teema uurimine (iga loom, me peame teadma, mis on kõigil loomadel ühist, kuidas nad on sarnased. (Vaata loomakujukesi).

Torso, pea, jalad, kõrvad, saba jne.

Ütle mulle, mis kujuga keha on? Pea? Jalad? Kõrvad (ovaalsed, ümarad).

Mis on looma suurim osa? (torso).

Poisid, öelge mulle, kuidas keha vormida? (Konstruktiivne). Peate võtma virna. Lõika plastiliin tükkideks, veereta peopesadega ringjate liigutustega palli, seejärel rulli plastiliin sirgete liigutustega ovaalseks.

Tervest tükist keha voolimiseks on veel üks viis.

Rullime ühe käega kõval pinnal sirgete liigutustega plastiliinitüki soovitud kujuliseks ja seejärel lõikame või modelleerime aluse mitmesuguste liigutustega: tõmbamine, painutamine, keeramine, pigistamine.

Täpsustage erinevate loomade keha ja muude osade tunnuseid, mida lapsed kujundavad.

Märge. Kõigepealt kinnitatakse keha külge pea, seejärel jalad, käpad. Kõrvad pea poole, siis saba. Iga osa peab olema põhjaga tihedalt kaetud.

Skulptuuris kasutatakse palju abipilditehnikaid. Need võimaldavad meil muuta iga looma ainulaadseks.

4. Praktiline töö.

Skulptuuri käigus pöörake tähelepanu erinevate skulptuuritehnikate kasutamisele, proportsioonide ja iseloomulike detailide edasiandmisele. Tuletage meelde virnade kasutamist teatud osade tähistamiseks.

5. Tunni kokkuvõte.

Kelle loomakuju sulle meeldib ja miks?

Vallaeelarveline koolieelne õppeasutus

lasteaed s. Pervomaiskoe vald

Baškortostani Vabariigi Tuymazinsky rajoon

Abstraktne

Korraldatud haridustegevus

Haridusvaldkond: “Kunstiline ja esteetiline areng”

Jaotis: "Modelleerimine"

Teema: “Kollektiivskulptuur “Metsalised loomaaias” (E. Charušini lugude ainetel)”

Vanuserühm: eelkool

Kulutatud:

Õpetaja Ivanova Olga Vladimirovna

Tuymazy 2018

Eesmärk: luua tingimused õpilaste praktiliste oskuste arendamiseks; õppida omandatud teadmisi praktikas rakendama.

Õppeeesmärgid: suurendada laste teadmisi metsloomadest,selgitada laste ideid loomaaia kohta.Tugevdada oskust voolida tervest plastiliinitükist, kasutades erinevaid skulptuurimeetodeid; tugevdada keha proportsioonide korrektse edastamise võimet; anda joontele siledust, elegantsi,ühiselt töötada loomingulise kompositsiooni loomiseks.Baškortostani metsloomade idee kinnistamiseks: hunt, rebane, jänes, orav.

Arendusülesanded:arendada esemete kuju visuaalset ja kombatavat taju;arendada sõrmede peenmotoorikat, mahu- ja kujutaju; arendada loomingulisi võimeid, visuaalset tähelepanu, mõtlemist. Arendada sidusat kõnet.

Õppeülesanded:arendada oskust hinnata enda ja kaaslaste tööd. Sisenda huvi jaarmastus loomade vastu. Edendada töökultuuri ja täpsust töötamiselplastiliin, visadus.Sisestada lastesse soov tulemusi saavutada; kasvatada töös iseseisvust ja täpsust. Sisestage huvi ja armastust oma kodumaa looduse vastu.

Haridusvaldkond “Kunstiline ja esteetiline areng” koos haridusvaldkondade lõimimisega: “Kognitiivne areng”, “Sotsiaalne ja kommunikatiivne”, “Kõnearendus”.

Metoodilised võtted: esitluse näitamine S. Marshaki luuletuse "Kus varblane lõunatas?" E. Charušini illustratsioonidega; vestlus kirjanikust, kunstnikust - E. Charushin; vestlus metsloomadest; illustratsioonide vaatamine; kordamine; kunstiline väljendus (mõistatused Baškortostani loomade kohta); kehaline harjutus “Loomaaias”; näpuvõimlemine “Metsalised”. Individuaalne töö lastega, selgitamine, laste töö jälgimine; laste töö eneseanalüüs; julgustust

Sõnavaratöö: munajas, illustreeritud.

Individuaalne töö: juhised, meeldetuletused modelleerimisvõtete kohta, selgitus õpetajalt.

Eeltöö: tutvumine E. Charušini loominguga, E. Charušini lugude lugemine, loomakujude vaatamine,illustratsioonide vaatamine; lugude lugemine loomade elust Baškortostanis.

Varustus, visuaalne materjal: E. Charušini raamatud “Suured ja väikesed”, “Sõbrad”, “Tupa, Tomka ja harakas”, “Tõeline Troy”, “Linnujärv”, “Schur” ja tema raamatugraafika. Multimeediaprojektor, sülearvuti (slaidiseanss), metsloomade pildid, plastiliin, virnad, voolimislauad.

Helikujundus: baškiiri muusika helisalvestis, kurai meloodia.

Tunni struktuur sisaldab järgmisi elemente:

1. Organisatsioonimoment (peegeldus)

2. Vestlus E. Charushinist ja tema teostest

3. Ettekanne "Kus varblane õhtustas?"

4. Vestlus loomaaiast, metsloomadest, koos mõistatuste lahendamise ja skulptuursete loomade näitamisega.

5. Füüsiliste harjutuste läbiviimine “Loomaaias”

6. Skulptuuri näitamine (meeldetuletus)

7. Sõrmevõimlemine “Metsalised”

8. Loomade modelleerimine, töö diagrammide abil.

9. Kokkuvõte, mõtisklus

Korraldatud õppetegevuse edenemine

1.Korralduslik moment

Koolitaja: poisid, alustame oma õppetundi hea tujuga (kõlab rahulik baškiiri meloodia). Hõõrugem peopesasid ja nüüd hoidkem käest kinni ja sulgegem silmad. Kas tunnete, kuidas soojus käib teie käte vahelt?

Lapsed: jah.

Kasvataja: nüüd, poisid, avame silmad ja naeratagem üksteisele. Nii hea tujuga alustame oma vestlust.

Sissejuhatav osa

2.Õpetaja: r Poisid, teile kõigile meeldib lugeda raamatuid loomadest. Ja muidugi kuulasite Jevgeni Ivanovitš Charušini lugusid loomadest. Vaadake E. Charušini portreed. Kes on Jevgeni Ivanovitš Tšarushin?

Lapsed: kunstnik, kirjanik.

Koolitaja: See on õige, poisid, see on kirjanik ja kunstnik. Mitte lihtne kunstnik, vaid kunstnik – loomade maalija. Timur, mida või keda maalib loomakunstnik?

Timur: loomakunstnikud kujutavad loomi.

Kasvataja: Hästi tehtud, Timur. Poisid, E. Charushin pole mitte ainult kunstnik, vaid ka kirjanik, eks? Milliseid tema lugusid sa tead?

Lapsed: “Tomkast”, “Suur ja väike”, “Linnujärv”.

Koolitaja: Hästi tehtud, poisid. Vaadake, poisid, meie rühmas on väike näitus E. Charušini raamatutest ja illustratsioonidest (raamatute eksam, illustratsioonid). Ta mitte ainult ei kirjutanud nendesse raamatutesse lugusid, vaid ka illustreeris neid.

Koolitaja: E. Charushin joonistas illustratsioone ka teiste autorite teostele. Nüüd loen teile S.Ya luuletust. Marshak “Kus varblane õhtustas?” ja vaata E. Charušini tehtud illustratsioone.

3. (S. Marshaki luuletuse “Kus varblane lõunatas?” ettekanne)

S. Ya Marshak "Kus varblane õhtustas?"

Kus sa lõunatasid, varblane?

IN loomad loomaaias.

Kõigepealt einestasin trellide taga lõvis.

Värskendasin end rebase juures ja jõin morsa juures vett.

Sõin elevandi porgandit ja sõin kraanaga hirssi.

Jäin ninasarviku juurde ja sõin natuke kliisid.

Käin pidusöögil sabakängurutega.

Käisin pidulikul õhtusöögil karjuva karu juures.

Ja hambaline krokodill neelas mu peaaegu alla.

Kasvataja: kogu see huvitav lugu juhtus loomaaias. Mis on loomaaed? Mis sa arvad, Elina? Ja sina, Diamond? (laste vastused)

Lapsed: See on koht, kus metsloomi peetakse eksponeerimise ja õppimise eesmärgil.

Kasvataja: poisid, kas te olite seal loomaaed? Ütle mulle, kes elab loomaaed?

Lapsed: elevant, tiiger, karu, lõvi, ahvid, kaelkirjak ja teised.

Kasvataja: Soovitan teil neid vaadata (tahvlil on loomade pildid)

Koolitaja: mida me nende kohta teame? Kus nad elavad? Mida nad söövad?

(Lapsed loetlevad riigid, kus nad elavad, nende elupaik, loomade toitumisharjumused, individuaalsed vastused).

Koolitaja: Poisid, mis suures riigis me elame?

Lapsed: Venemaal.

Koolitaja: mis on vabariigi nimi, kus me elame?

Lapsed: Baškortostani Vabariik.

Koolitaja: millised loomad meie vabariigis elavad?

Lapsed: karu, jänes, rebane, orav, põder ja teised.

Kasvataja: poisid, ma soovitan teil teha oma väike loomaaed ? Ebatavaline loomaaed, kus elavad loomad Jevgeni Tšarushini ja meie kodumaa Baškortostani lugudest. Ja te saate minu mõistatustest teada, millised loomad me sinna paneme. Nõus?

Lapsed: jah.

Koolitaja:

Mis metsaloom see selline on?

Talvel kannab ta valget kasukat.

Argpüks kardab kõiki.

Mis tema nimi on?

Lapsed: jänku.

(Õpetaja kuvab looma kujukese, juhib tähelepanu tema iseloomulikele tunnustele - lühike saba, pikad kõrvad, terav koon).

Koolitaja:

Sina ja mina tundsime looma ära,
Kahe sellise märgi järgi:
Tal on hallil talvel kasukas seljas,
Ja punases kasukas - suvel.

Lapsed: orav.

(Õpetaja näitab looma skulptuurset kuju ja juhib tähelepanu selle iseloomulikele tunnustele)

Koolitaja: Orava keha on valmistatud kujundist, mis koosneb poolest ringist ja pool ovaalist, seda kujundit nimetatakse munakujuliseks. Pea on valmistatud väikese palli kujul, ühest otsast veidi terav. Kaunista rindkere valge koogiga, tehke kaks põske, lisage must nina. Jalade saamiseks rulli kaks väikest halli vorsti. Oraval on peas väikestest kolmnurkadest kõrvad.).

Koolitaja:

Kuigi ta näeb välja nagu ilus tüdruk,
Trikkide meister,
Kes tahaks temaga sõber olla?
Metsas pole kavalamat metsalist
Lapsed: rebane.

(Õpetaja eksponeerib skulptuurset loomakujukest, juhib tähelepanu tema iseloomulikele tunnustele - teravad kõrvad, pikk saba, piklik keha, terav koon).

Koolitaja:

Olen hall, elan metsas,

Ma tean punarebast.

Ma laulan kurba laulu,

Huljudes valjult kuu peale.

Lapsed: hunt.

(Õpetaja näitab looma skulptuurset kujukest, juhib tähelepanu selle iseloomulikele tunnustele - teravad kõrvad, piklik keha, pikk saba, pikad jalad,terav koon).

Õpetajad Nüüd puhkame natuke ja läheme teiega loomaaeda.

Kehalise kasvatuse minut

Jalutame läbi loomaaiaMarsib paigas

Ja me kohtame seal karuKeha kiikumine.

See karu on kohmakasKäed on küünarnukkidest kõverdatud

Ta laiutas käpad laiali,Jalad õlgade laiuselt

Kas üks või mõlemad koosJalalt jalale astumine

Ta on pikka aega märkinud aega.

Ees põõsa tagantLapsed piiluvad kaugusesse, hoides käes

Kaval rebane vaatabpeopesa üle kulmude, pöörded.

Me kavaldame rebase üleVarvaste peal paigal jooksmine.

Jookseme varvastel.

Siin kaardusid hundipojad seljadPainutage selg ette

Ja nad hüppasid kergelt.Lihtne hüpata üles

Me jäljendame jänkuPeopesad peas, hüppa.

Kiuslik ulakas poiss.

Aga mäng on läbi